ששומן רווי מזיק לגוף ומשמין???

הטענה ששומן רווי מזיק לגוף ומשמין זו הטעות המדעית הכי גדולה בהיסטוריה. ושגם בעוד 500 שנה ילמדו על הטעות הזאת. שומן מסוכן, רק שהוא מצטבר על הגוף שלנו כצמיגים. אבל אם אוכלים שומן (בלי פחמימות) אז השומן נשרף ולא נאגר הוא יוצא מהגוף בנשימה. כך שדווקא מרזים. יש פחות צמיגים על הגוף. ולכן גם יותר בריאים. אם מה שהרופאים אומרים היה נכון, אז הינו צריכים להשמין כאשר אנחנו אוכלים שומן. אז איך זה שקורה ההפך? וכמו שלא נכון ששומן משמין, ככה שומן לא סותם את העורקים.

ההסבר פשוט…פחמימות מעלות סוכר. סוכר מעלה אינסולין. אינסולין לא רק מוריד את הסוכר אלא הוא הורמון שמתניע את כל תהליכי אגירת השומן. שומן לא מעלה אינסולין. לכן אם רוב התפריט הוא שומן, האינסולין נמוך גורם להרזיה. השומן מאנשים במשקל יתר קיצוני, פשוט נמס בתזונה הזאת כי ההורמון שמפרק טריגלצרידים (ממנו עשוים הצמיגים בגופ)-HSL הוא בשיא כאשר האינסולין נמוך. לפני 40 שנה שינו את התפריט העולמי. אמרו לאכול פחות שומן ויותר פחמימות. אז מה קרה? הסוכר עלה ואיתו האינסולין, ואיתו העולם כולו השמין למגפת השמנה וסוכרת 2.

ה”החלטה” אם לאגור את השומן או לשרוף אותו מתבצעת בכבד והיא תלויה במספר דברים. ביניהם, “רוויית שומן” כלומר, אם יש כרגע מספיק שומן, לא צריך לאגור. אם אוכלים כל הזמן “דל שומן” אז הגוף מחליט שאין מספיק ועוד מעט יהיה חוסר ולכן צריך לאגור.

יש מקור מדוייק לאינדקס אינסולין של גבינת צ’דר בת 20% שומן (עליית אינסולין 45%) ולביצים עם 18% שומן (עלייה 31). זה הכי שומני שנבדקה השפעת אינסולין ושניהם עדיין מעלים אינסולין…

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2682989/

לכן בקטוגנית, מגבילים גם פחמימה וגם חלבון.

לגבי האינסולין, לא לשכוח מי מניע את האינסולין – הלפטין. זהו ההורמון שאחראי להכל. בין היתר אנחנו מכירים אותו אישית, כי הוא אחראי על הרגשת השובע. בהינתן תנגודת לפטין, היכולה לנבוע משתי סיבות (בדיוק כמו תנגודת אינסולין), מספר נמוך של רצפטורים תקינים במח, או כמות נמוכה של לפטין המגיעה למח בשל תחרות עם טריגליצרידים. בשני המקרים, אנחנו לא מפסיקים להיות רעבים.

חשוב גם לציין, שהלפטין מיוצר ברקמת השומן.
לגבי קיטונים עצמם, נכון שהכבד מחליט אם לשרוף שומן או לא, אבל זו תוצאה של רמת גליקוגן בכבד. ברגע שמגבילים פחמימות, אחרי זמן קצר יחסית, מאגרי הגליקוגן יורדים למינימום חירום השמורים למח וללב (למקרה של התקף לב). בנקודה הזו, ומן הסתם, לפטין ואינסולין נמוכים מאוד, מתחיל הכבד לפרק שומנים ולייצר קיטונים.

הצמיגים והשומן הבטני (וכל שומן בכלל) הוא אגירה של עודף סוכר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *